Kúpalisko: zatvorené
Pizzéria: zatvorená
Rýchle občerstvenie: zatvorené

Sme termálne kúpalisko?

Vážení návštevníci.

Vrámci otvorenej komunikácie a s cieľom eliminovať nedorozumenia sme si pre vás pripravili tento krátky článok, v ktorom vám vysvetlíme ako to vlastne je. Sme termálne kúpalisko Veronika alebo len kúpalisko Veronika?. Máte termálnu vodu? Máte pitnú vodu? Je to filtrácia?  Mnoho krát sa stretávame s otázkami návštevníkov práve na túto tému. Poďme sa spolu pozrieť ako to teda je.

Z legislatívneho hľadiska je naše kúpalisko vedené ako termálne. Nakoľko 100% vody v našich bazénoch pochádza z vrtu s hĺbkou 1308 m a teplotou vody 27°C.

Vedenie kúpaliska si však uvedomuje skutočnosť že 27°C nie je verejnosťou považované za termálne. Nakoľko teplota vody v našich bazénoch kolíše v závislosti na poveternostných podmienkach a počasí, pohybuje sa v rozmedzí 25°C. - 30°C. Už v minulosti sme odstránili nápisy "TK", respektíve "termálne" z mnohých miest. Je však nutné podotknúť že explicitne nemôžeme odstrániť toto slovo z oficiálnych dokumentov. Náš personál a tím prezentuje náš areál ako letné kúpalisko. Keďže našim cieľom je otvorená komunikácia a nie zavádzanie, pristúpili sme k zverejneniu tohto článku na našej webovej stránke. 

• Vrt má hĺbku 1308 metrov a bol vyvŕtaný v roku 1973. Vrt má označenie RK-22, výdatnosť vrtu bola v čase jeho vyvŕtania 20 l/s
• Vo všetkých našich bazénoch využívame len vodu z vrtu, kúpete sa teda v prírodnej vode.
• Všetky bazény s výnimkou malých dopadových bazénov D1 a D2 fungujú na princípe prelivu.To znamená že čistá voda priamo z vrtu priteká do bazénov neustále, a stará voda odteká preč.
• Na úpravu bazénovej vody sa využíva plynný a liaty chlór. Nepoužívame žiadne ďaľšie chemikálie na úpravu vody.
• Voda z vrtu má ideálne pH pre pokožku.
• Názov kúpaliska zo sebou nesie výnimočnú udalosť. Pri vŕtaní sa vrtmajstrovi narodila dcéra ktorú pomenovali Veronika. A tak si symbolicky naše kúpalisko našlo svoje meno.

Kde nás nájdete

Termálne kúpalisko Veronika Rajec

Kontaktné informácie

Kúpalisko Veronika
Bystrická 57
015 01 Rajec

+421 41 542 24 57
manager@veronika-rajec.sk
© 2023 Všetky práva vyhradené |
tvorba web stránok INCUBEMEDIA